Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


Kup bilet Intercity


PKP Intercity bilety

Aby odbyć przejazd pociagiem PKP Intercity, konieczne będzie zakupienie odpowiedniego biletu. W czasie podróży bilet podlega weryfikacji przez konduktora. Tylko aktualny bilet na wskazany przejazd pozwoli przemieszczać się koleją bez negatywnych konsekwencji.

Jak kupić bilet Intercity?

Istnieje kilka metod na zakup biletów na przejazdy Intercity. Najpopularniejszą z nich jest zakup biletu w okienku. Wystarczy wtedy określić na który pociąg chce się kupić bilet i wskazać dostępne ulgi. Do okienek często ustawiają się jednak długie kolejki. W takiej sytuacji warto rozważyć możliwość zakupu biletu PKP Intercity online. Wiąże się to z koniecznością określenia takich danych jak:

Zakup biletu Intercity przez Internet może okazać się najwygodniejszy dla większych grup podróżnych. Wybierając tę metodę, grupa może zająć znaczną liczbę miejsc w swoim towarzystwie. Kupując bilet w okienku nie ma gwarancji, że wszystkie miejsca będą znajdywały się w tym samym przedziale.

Ile kosztuje bilet PKP Intercity?

Koszt biletu zależny jest przede wszystkim od długości trasy, którą zamierza przemierzyć podróżny. Im dłuższa trasa, tym więcej przyjdzie zapłacić za bilet Intercity (z wyjątkiem przejazdów promocyjnych). Znaczenie może mieć także rodzaj zarezerwowanego miejsca. Przejazdy w wagonach wyższej klasy lub w przedziale menedżerskim będą odpowiednio droższe. Aby obniżyć koszty podróżowania koleją, PKP Intercity przygotowało jednak liczne ulgi. Na niższe koszty biletów mogą liczyć studenci, emeryci, weterani, osoby niepełnosprawne, pracownicy kolei, a także honorowi dawcy krwi.

Inne serwisy