Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


Kup bilet online


PKP bilety online

Zakup biletu PKP online jest najwygodniejszą i najszybszą metodą na zdobycie biletu kolejowego bez konieczności wychodzenia z domu. Znając rozkład jazdy PKP, możliwym jest zakupienie biletu z dużym wyprzedzeniem. Opcja zakupu biletu przez Internet jest coraz częściej wybierana przez podróżnych ze względu na szereg korzyści, które wynikają z takiej formy płatności. Sprawdź jak kupić bilet PKP online.

Lista przewoźników

Korzyści z zakupu biletu PKP online

Zakup biletu PKP przez Internet pozwala na oszczędność czasu i uniknięcie kolejek przy kasach. Dużym atutem jest także swoboda wyboru terminu przejazdu. Zrealizowanie płatności przed odjazdem może być traktowane również jako forma rezerwacji miejsca. Ta opcja może mieć szczególne znaczenie dla większych grup podróżnych. Zakup biletu przy okienku na dworcu PKP nie gwarantuje zajęcia miejsc w tym samym przedziale.

Jak kupić bilet PKP online?

Usługa PKP kup bilet online jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Aby zakupić bilet, należy wybrać trasę, datę i godzinę podróży oraz rodzaj biletu. Klientom PKP oferowane są różnego rodzaju zniżki na przejazdy pociągami i ulgi. Kolejnym krokiem będzie podanie imię i nazwiska podróżnego, które pozwolą zidentyfikować go przez konduktora. Wymaga się podania numeru telefonu do kontaktu i adresu e-mail, na który zostanie przesłany bilet. Następnie należy dokonać płatności przez Internet i pobrać bilet w formie elektronicznej do wydrukowania. Bilety elektroniczne można również zapisać na telefonie albo innym urządzeniu mobilnym do okazania konduktorowi w czasie przejazdu.

Jak wyglądają bilety PKP zakupione online?

Bilet zakupiony online różni się w swojej formie od klasycznego biletu zakupionego w okienku. Najczęściej przybiera postać kodu QR, który jest skanowany przez konduktora w czasie przejazdu. Podobnie jak klasyczny bilet, posiada jednak wyróżniający go numer biletu PKP. W formie elektronicznej znajduje się on bezpośrednio pod uzyskanym kodem QR.


Wzór biletu PKP online

PKP zwrot biletu online

Kupiłeś bilet na przejazd pociągiem, ale zrezygnowałeś z podróży? Internetowy system PKP umożliwia także zwrot zakupionego biletu i odesłanie części poniesionych kosztów. Zwrot biletu PKP online, podobnie jak jego zakup nie jest trudnym przedsięwzięciem. Wystarczy przejść do sekcji zatytuowanej "Moje bilety PKP", odnaleźć niezrealizowany bilet i wybrać opcję umożliwiającą jego zwrot zatytuowaną jako "Zrezygnuj". W przypadku biletu zakupionego online, zwrotu można dokonać zarówno w przeglądarce, jak i przy kasie. Możliwość otrzymania rekompensaty przysługuje do 15 minut przed odjazdem pociągu. Rezygnując z biletu na dworcu PKP zwrot pieniędzy następuje natychmiastowo. W przypadku systemu online, pieniądze pojawią się na koncie do 3 dni roboczych.

Inne serwisy