Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


PKP gdzie jest numer biletu?


Gdzie jest numer biletu PKP? Jak znaleźć numer biletu PKP? Wzory biletów PKP, numer biletu znaczenie. Seria i numer biletu kolejowego PKP gdzie jest kod?

Czym jest numer biletu PKP? Numer biletu PKP jest to unikalny identyfikator przypisany do każdego zakupionego biletu. Jest on przydatny między innymi podczas zakupu rezerwacji do biletu okresowego. Niezbędnym jest wtedy podanie jego serii i numeru biletu PKP.

Gdzie jest numer biletu PKP?

Podczas przejazdu pociągiem PKP wiele osób zastanawia się, która z liczb to numer biletu PKP. Zdarzają się w życiu sytuacje, w których trzeba ten numer odszukać. Bilety PKP są niewielkimi wydrukami w całości zapełnionymi tekstem, cyferkami. Odnalezienie numeru biletu może przysporzyć wiele problemów. W zależności w jaki sposób bilet zostanie zakupiony, jego identyfikator może znajdować się w różnych miejscach.

Numer biletu PKP najprościej jest odnaleźć w biletach kupionych online. W przypadku zakupu biletu za pomocą smartfonu wystarczy wyświetlić go, a będzie się on znajdował zaraz pod kodem QR, który skanuje konduktor podczas sprawdzania biletów. Jeżeli podróżny wydrukuje bilet zakupiony przez Internet numer biletu PKP znajdował się będzie na dole wydruku. Jest on podpisany, więc znalezienie go nie powinno sprawić problemu.

Sytuacja nie jest jednak na pierwszy rzut oka aż tak klarowna w momencie otrzymania biletu z kasy. Odpowiedź na pytanie, gdzie na bilecie jest numer biletu nie jest jednoznaczna. Wynika to z faktu, iż w obiegu znajduje się kilka wzorów biletów PKP. Większość ludzi nie będzie wiedziała który ciąg cyfr to numer biletu. Znajduje się on zazwyczaj u dołu biletu PKP. Jeżeli na wydruku jest kod kreskowy, warto rozejrzeć się w jego pobliżu. Numer biletu bardzo łatwo rozpoznać, gdy jest on poprzedzony serią, która zaś złożona jest z liter. Przykładem takiej serii są litery np. EE, CB, AR. Ciąg cyfr po niej jest numerem biletu PKP, który był celem poszukiwań. Nie na każdym bilecie jednak można znaleźć serię. Może to nieco zmylić podróżnych i utrudnić szukanie numeru biletu PKP.

Bilet PKP który to numer biletu?

Jeżeli nadal nie możesz zlokalizować numeru biletu PKP, warto skorzystać ze zdjęć przykładowych biletów. Na stronie PKP Intercity dostępne są one wraz z zaznaczonymi numerami biletów. Jeżeli jednak nie ma tam odpowiedniego biletu, najprościej poprosić będzie obsługę danego przewoźnika PKP. Kasjerzy z pewnością wskażą poszukiwany numer biletu.

Popularne artykuły

Inne serwisy