Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


PKP Taniej z bliskimi


Uzyskaj informacje na temat promocji Taniej z Bliskimi PKP, korzystając ze strony. Kontakt z PKP w sprawie oferty Taniej z Bliskimi. Kupno biletu Taniej z Bliskimi PKP.

Taniej z Bliskimi PKP

Informacje na temat oferty Taniej z Bliskimi PKP. Kto może skorzystać z Taniej z Bliskimi PKP? Jakie promocje obowiązują w Taniej z Bliskimi PKP?

Co oznacza taniej z bliskimi PKP?

Taniej z Bliskimi PKP jest to nazwa promocji oferowanej przez Polskie Koleje Państwowe, która pozwala podróżnikom na zakup tańszych biletów w przypadku, gdy podróżują oni razem osobami z jednej rodziny lub osobami bliskimi sobie. Promocja ta ma zachęcić do korzystania z usług PKP przez większe grupy osób i umożliwić podróżowanie w niższych kosztach.

Na czym polega oferta taniej z bliskimi?

W zależności od liczby osób w grupie, zniżki obowiązujące w ofercie Taniej z Bliskimi PKP wynoszą od 37% do 51% w stosunku do standardowych cen biletów. Przykładowo, przy zakupie biletów dla dwóch osób, zniżka wynosi 37%, a przy zakupie dla pięciu lub więcej osób — nawet do 51%. Ważne jest, aby osoby, które chcą skorzystać z oferty Taniej z Bliskimi PKP, były ze sobą blisko związane i podróżowały razem. Wśród osób kwalifikujących się do tej oferty znajdują się między innymi małżonkowie, rodzice z dziećmi, rodzeństwo czy osoby w związku partnerskim.

Zasady korzystania z oferty Taniej z Bliskimi PKP

Taniej z Bliskimi to zniżka, która została wprowadzona przez PKP w lipcu 2022 roku i zastąpiła wtedy funkcjonujący Bilet Rodzinny na trasach krajowych dla pociągów TLK i IC. Oprócz osób spokrewnionych podróżujących z dzieckiem zniżka ta jest również dedykowana małym grupom znajomych, którzy postanowili podróżować razem pociągiem. Zniżkę Taniej z Bliskimi mogą wykorzystać wszystkie osoby, które:

  • Podróżują w grupie od 2 do 6 osób,
  • Jadą pociągiem na tej samej trasie oraz tej samej klasie wagonu,
  • Podróżują w tym samym dniu.
Zniżka jest dostępna dla wszystkich klas wagonów, w tym dla wagonów z miejscami siedzącymi, kuszetkami i sypialniami.

Łączenie zniżki Taniej z Bliskimi z innymi ulgami

Oferta Taniej z Bliskimi może łączyć się z innymi ulgami. Jeśli podróżujący posiada także prawo do innej zniżki, na przykład 33%, 37%, 51%, 78% lub 95%, może on nadal skorzystać z oferty Taniej z Bliskimi. Dzięki temu podróżowanie może być bardziej opłacalne, a klienci PKP mają większy wybór i elastyczność w wyborze ofert zniżkowych.

Kiedy opłaca się dodawać do biletu zniżkę Taniej z Bliskimi?

Dodanie zniżki Taniej z Bliskimi do biletu opłaca się przede wszystkim w przypadku, gdy podróżujemy w grupie od 2 do 6 osób na tej samej trasie, w tej samej klasie wagonu i w tym samym dniu. W takiej sytuacji cena biletu dla każdej osoby ze zniżką Taniej z Bliskimi jest niższa niż cena normalnego biletu, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jednak warto pamiętać, że oferta ta nie obejmuje elastycznych cen, co oznacza, że cena zniżkowej opcji może być wyższa niż cena promocyjna w dynamicznym cenniku PKP. W związku z tym zaleca się porównanie cen biletów ze zniżką i bez zniżki Taniej z Bliskimi, szczególnie w przypadku zakupu miejsc na 30 dni przed odjazdem pociągu. W niektórych przypadkach promocja w dynamicznym cenniku może być korzystniejsza niż zniżka Taniej z Bliskimi, nawet dla podróżującej grupy.

Taniej z bliskimi PKP – jak kupić bilet

Bilety w ramach promocji Taniej z Bliskimi PKP można zakupić na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika — PKP Intercity lub w kasach biletowych. Aby kupić bilety online, należy przejść na stronę internetową PKP Intercity, wybrać daty podróży i trasę, a następnie wybrać opcję Taniej z Bliskimi i wprowadzić liczbę pasażerów w grupie. System automatycznie wyliczy zniżkę i wyświetli cenę za bilety. W przypadku zakupu biletów w kasach biletowych wystarczy powiedzieć pracownikowi, że chce się skorzystać z promocji Taniej z Bliskimi PKP i podać liczbę osób w grupie. Kasjer wyliczy zniżkę i wyda bilety po niższej cenie. Ważne jest, aby pamiętać, że promocja Taniej z Bliskimi PKP dotyczy jedynie biletów osobowych i InterCity, nie obejmuje natomiast biletów na pociągi ekspresowe.

Kontakt w sprawie oferty Taniej z Bliskimi PKP

Aby skontaktować się z PKP w sprawie promocji Taniej z Bliskimi PKP, można skorzystać z kilku dostępnych sposobów. Kontakt można uzyskać telefonicznie, dzwoniąc pod całodobową infolinię, działającą pod numerem 703 200 200. Skontaktować się można również poprzez formularz kontaktowy udostępniony na stronie internetowej PKP Intercity. Ważne jest jednak to, aby pamiętać o tym, że powyższe kontakty dotyczą ogólnie firmy PKP Intercity i nie są dedykowane wyłącznie dla promocji Taniej z bliskimi PKP, jednak można pod nimi otrzymać potrzebną pomoc dotyczącą oferty.

Inne serwisy