Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


PKP Portal Pasażera


Dane dotyczące Portalu Pasażera PKP. Skontaktuj się z Portalem Pasażera. Uzyskaj informacje na temat rozkładów jazdy oraz biletów na pociągi PKP poprzez Portal Pasażera.

Co to Portal Pasażera PKP?

Portal Pasażera PKP jest to oficjalna strona internetowa Polskich Kolei Państwowych, na której podróżni mogą znaleźć informacje dotyczące usług oferowanych przez PKP. Portal Pasażera umożliwia sprawdzenie wszystkich informacji na temat pociągów, takich jak rozkłady jazdy, przystanki, bilety oraz opóźnienia. Na stronie można również dokonać rezerwacji miejsc w pociągach oraz zakupić bilety online za pośrednictwem platformy e-podróżnik. Portal Pasażera PKP to jedno z najważniejszych narzędzi dla podróżujących koleją w Polsce.

Portal Pasażera PKP – aplikacja mobilna

Portal Pasażera PKP posiada również aplikację mobilną, która umożliwia użytkownikom korzystanie z usług PKP na smartfonach i tabletach. Za jej pomocą można zarezerwować bilety na pociągi, kupić bilety elektroniczne, sprawdzić rozkłady jazdy, skorzystać z usług informacyjnych oraz odwołać i zmienić zarezerwowane bilety. Aplikacja umożliwia także sprawdzenie informacji o pociągach w czasie rzeczywistym oraz lokalizowanie aktualnej pozycji pociągu na mapie.

Portal Pasażera PKP rozkłady jazdy

Na Portalu Pasażera PKP można znaleźć informacje dotyczące rozkładów jazdy pociągów oraz zakupu biletów online. Na stronie można sprawdzić godziny odjazdów i przyjazdów pociągów, trasy przejazdów, ceny biletów, dostępność miejsc, a także informacje o ewentualnych zmianach w rozkładzie. Portal Pasażera PKP umożliwia również rezerwację miejsc w pociągach oraz zakup biletów online za pośrednictwem platformy e-podróżnik.

Katalog stacji na Portalu Pasażera PKP

Katalog stacji na Portalu Pasażera PKP jest to elektroniczna baza danych zawierająca informacje o wszystkich stacjach kolejowych w Polsce. Można w nim znaleźć nazwy stacji, ich lokalizacje oraz informacje o dostępnych połączeniach kolejowych. Katalog stacji umożliwia wyszukiwanie stacji po nazwie lub po kodzie stacji.

Plakatowy rozkład jazdy na Portalu Pasażera PKP

Na Portalu Pasażera PKP można znaleźć plakatowy rozkład jazdy, czyli graficzne przedstawienie rozkładu połączeń kolejowych. Dzięki niemu można łatwo i szybko sprawdzić godziny odjazdu i przyjazdu pociągów na danej trasie. Plakatowy rozkład jazdy zawiera informacje o numerach pociągów, stacjach pośrednich, czasie przejazdu, a także o ewentualnych przesiadkach.

Sieciowy rozkład jazdy na Portalu Pasażera PKP

Sieciowy rozkład jazdy na Portalu Pasażera PKP to narzędzie umożliwiające wyszukiwanie połączeń pociągów na całej sieci kolejowej w Polsce. Użytkownik może wyszukać kurs, a system wyświetli mu informacje o dostępnych połączeniach wraz z godzinami odjazdów i przewoźnikami.

Portal Pasażera PKP opóźnienia

Na stronie internetowej Portalu Pasażera PKP można znaleźć również informacje na temat opóźnień pociągów. W zakładce „Rozkład jazdy”, oprócz aktualnych godzin odjazdów i przyjazdów pociągów, można sprawdzić także ewentualne opóźnienia. W przypadku, gdy pociąg ma opóźnienie, na stronie pojawi się informacja o nowej godzinie odjazdu lub przyjazdu. Warto jednak pamiętać, że opóźnienia pociągów mogą wynikać z różnych przyczyn i czasem informacje na stronie mogą ulec zmianie w ciągu dnia. Dlatego też warto, jest regularnie sprawdzać aktualizacje obecnie trwających opóźnień, korzystając z portalu.

Kupno biletów poprzez Portal Pasażera PKP

Przez Portal Pasażera PKP można kupić bilety na pociągi zarówno dalekobieżne, jak i regionalne. Istnieje możliwość zakupu biletów przez internet, co jest bardzo wygodne, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć stania w długich kolejkach na dworcu. Można również dokonywać rezerwacji miejsc w pociągach oraz zakupu biletów na przejazdy z pociągami pospiesznymi, ekspresowymi, a także na międzynarodowe połączenia kolejowe. Bilety można kupić przez stronę internetową lub za pomocą aplikacji mobilnej.

Portal Pasażera PKP kontakt

Głównym sposobem na kontakt z Portalem Pasażera PKP, jest formularz kontaktowy. Arkusz znajduje się na stronie internetowej Portalu Pasażera PKP w zakładce „Kontakt”. Można poprzez niego przesłać wiadomość związaną z funkcjonowaniem portalu. Jednak należy pamiętać o tym, że wszelkie inne rzeczy, dotyczące na przykład biletów lub rozkładów jazdy, należy zgłaszać bezpośrednio do przewoźnika. Dane kontaktowe do wszystkich przewoźników, takie jak numery kontaktowe na infolinie oraz adresy, można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Portalu Pasażera PKP.

Inne serwisy