Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


Jak dojechać z PKP na wakacje? Wyjazd PKP nad morze


Jakie pociągi jeżdżą nad morze? Zobacz, jak zaplanować podróż z PKP nad morze. Kierunki na wakacje PKP. Sprawdź jak dojechać na wakacje pociągiem PKP.

Dlaczego warto jechać pociągiem PKP na wakacje?

Aby wyruszyć w podróż na wymarzone wakacje, często trzeba liczyć się wysokimi kosztami transportu. Koszty paliwa nie są niskie, a przejazd przez Polskę jest równoznaczny z wydaniem dużych pieniędzy na samą benzynę. Również aspekt spędzenia wielu godzin przed kierownicą dla wielu osób nie brzmi zachęcająco. Powoduje to ogromne zmęczenie i nie raz rozdrażnienie. Osoba kierująca auto przez długi czas musi pozostać skupieniu. Warto w tym momencie rozejrzeć się za tańszą, wygodniejszą i nieraz szybszą alternatywą. Taką właśnie alternatywą będą Polskie Koleje Państwowe. Gdzie dojedziesz z PKP na wakacje? Niemalże wszędzie. Cała Polska jest skomunikowana siecią kolejową, co pozwoli dojechać w praktycznie każdy zakątek kraju.

Gdzie PKP nad morze?

Szeroka oferta transportowa PKP umożliwia bezproblemowy dojazd nad morze. Jako że jest to kierunek cieszący się dużą popularnością, na wakacje PKP udostępnia dodatkowe połączenia w kierunkach turystycznych. Bezproblemowy dojazd nad morze PKP realizuje między innymi w miastach takich jak Władysławowo, Łeba, Ustka, Mielno, Kołobrzeg, Świnoujście, Hel czy Darłowo. Jakie pociągi jadą nad morze? Oferta wyjazdu nad morze pociągiem jest bardzo szeroka. Warto samodzielnie sprawdzić jakie pociągi jadą nad morze, ze względu na zmiany w ofercie przewoźnika.

Jak dojechać z PKP na wakacje?

Poszukując najtańszej opcji na dojazd na wakacje podróżni rozważają wiele możliwości. PKP udostępnia dużą ilość połączeń zarówno regionalnych, jak i międzymiastowych, z których warto skorzystać podczas podróży na wymarzone wakacje. Na pytanie, PKP jak dojadę do … odpowiedzi można szukać na stronie internetowej przewoźnika. Wystarczy wybrać skąd, dokąd oraz kiedy ma odbyć się podróż, a wyświetlone zostaną wszystkie możliwe połączenia kolejowe PKP. Warto jednak zastanowić się, jakim pociągiem chce przemieścić podróżny. Za pomocą PKP Intercity, które z pewnością zaoszczędzi sporo czasu w trasie, kosztem zwiększonego wydatku na bilet, czy za pomocą Regio, które na dłuższe trasy będzie znacznie mniej efektywne, jednak pozwoli zaoszczędzić nieco pieniędzy. Korzystając z usług PKP jadąc nad morze warto zastanowić się również nad przejazdem Pendolino, które dowiezie do celu zdecydowanie najszybciej.

PKP a przewóz roweru lub psa

Wyjazd na wakacje z PKP wielu podróżnych planuje zabrać ze sobą rower. Miłośnicy jazdy na rowerze nie muszą się martwić, ponieważ PKP umożliwia transport roweru. Dobrze jest wiedzieć, że do biletu można doliczyć przewóz roweru, co umożliwi aktywnie spędzanie czasu na wakacjach.

Popularne artykuły

Inne serwisy