Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


Bilety PKP


Informacje o biletach PKP. Sprawdź ile kosztuje bilet, jak kupić bilet PKP, czy trzeba drukować bilet PKP, aktualne ulgi na przejazdy PKP.

PKP Bilety

Bilet to niezbędny dokument podczas przejazdu pociągiem. Za nieposiadanie biletu podczas jazdy grozi kara pieniężna. Bilet można kupić na dworcu kolejowym w kasie biletowej lub na stronie internetowej PKP w zakładce strefa pasażera. Żeby zakupić bilet, należy wybrać odcinek trasy i kliknąć SZUKAJ. Po wyszukaniu ukazują się dostępne pociągi, cena za przejazd oraz opcja zakupu biletu online.

Kiedy kupić bilet PKP?

Wiele pasażerów nie wie, jak i kiedy najlepiej kupić bilet na przejazd pociągiem PKP. Bilety krajowe są udostępniane 30 dni przed odjazdem pociągu. Kupić bilety zatem najlepiej jest w pierwszy dzień ich wyjścia, ponieważ wiadomo, że cena za bilet będzie wtedy najniższa. Kupując bilet w innych terminach cena będzie niższa o 30% - od 30 do 24 dnia oraz 20% od 23 do 16 dnia przed odjazdem pociągu.

Czy trzeba drukować bilet PKP?

Nie raz zdarzają się pasażerowie którzy nie wiedzą, kiedy należy wydrukować bilet. Taki bilet trzeba wydrukować bezpośrednio po zakupie na stronie internetowej, natomiast bilet kupiony przy kasie u konduktora można także ukazać przez aplikację mobilną. Wydrukowany bilet potrzebny jest na przejazdy w wagonach z miejscami do leżenia, wagonach sypialnych oraz na przejazdy międzynarodowe na niektórych trasach PKP.

PKP Ceny biletów

Wiele osób nie wie, jak sprawdzić cenę biletów lub kiedy cena za bilet drożeje. Cenę biletu można sprawdzić na dworcu kolejowym u konduktora lub na stronie internetowej PKP. Żeby sprawdzić cenę za bilet pociągu na dany odcinek trasy, należy zaznaczyć trasę przejazdu pociągu i po wyszukaniu ukazuje się cena na przejazd.

PKP Jak kupić bilet miesięczny?

Spora ilość osób zastanawia się gdzie można kupić bilet miesięczny na przejazd pociągiem PKP. Taki bilet można kupić u konduktora w kasie biletowej lub na stronie internetowej PKP. Alternatywną metodą jest zakup biletu przez Internet. Aby kupić bilet miesięczny na stronie online, należy kliknąć KUP BILET i wybrać preferowany odcinek podróży. Po wybraniu odcinka trasy należy zaznaczyć funkcje jakie będą obowiązywały kupiony bilet np. okres trwania biletu, klasę wagonu pociągu oraz rodzaj ulgi.

Inne serwisy