Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


Wyszukiwarka połączeń PKP


Wirtualna wyszukiwarka połączeń kolejowych. Jak działa wyszukiwarka PKP? Zakup biletu za pociąg przez wyszukiwarkę online. Wyszukiwarka rozkładu jazdy pociągów PKP.

Wyszukiwarki połączeń PKP

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób najprościej sprawdzić, kiedy jest najbliższy pociąg ze stacji A do stacji B. Rozkład jazdy PKP można oczywiście sprawdzić już na stacji, jednak czy jest to optymalny sposób? Postęp technologii dotknął w znacznym stopniu ponad 200-letnią branżę kolejową. W dawnych czasach konieczne było korzystanie z niewygodnych i nieczytelnych rozkładów jazdy PKP wywieszonych na dworcach i peronach. Z czasem jednak nadeszła era Internetu, z której kolej bardzo korzysta. Wyszukiwanie połączeń PKP nigdy wcześniej nie było łatwiejsze.

Planując podróż warto skorzystać z wyszukiwarek połączeń udostępnionych przez przewoźników kolejowych. Wyszukiwarki połączeń PKP nie tylko pozwalają sprawdzić, kiedy odjeżdża najbliższy pociąg w danym kierunku. Daje również możliwość zakupu biletu PKP online na wybrany pociąg. Jest to wygodna usługa, która pozwoli zaoszczędzić sporo czasu spędzonego w kolejce do kasy biletowej. Dzięki niej nie trzeba szukać połączeń po nieczytelnych rozkładach jazdy PKP, lecz kilkoma kliknięciami można odnaleźć interesującą trasę. Wyszukiwarka połączeń PKP jest również dostępna na aplikacjach od PKP Intercity czy Regio.

Dodatkową zaletą wyszukiwarki połączeń PKP jest szybkie proponowanie podróżnym przesiadki. System potrafi samodzielnie zaproponować użytkownikowi trasę z przesiadką, jeżeli na danym odcinku nie kursują bezpośrednie połączenia.

Jak korzystać z wyszukiwarek połączeń?

Aby skorzystać z wyszukiwarki należy wejść na odpowiednią stronę internetową która oferuje taką usługę. Może być to koleo.pl czy portalpasazera.pl. Wyszukiwarka połączeń PKP działa również w aplikacji na smartfona. Wystarczy wybrać stację początkową i stację końcową, datę oraz godzinę odjazdu. Następnie wystarczy wybrać przycisk wyszukaj i gotowe. Skonstruowana przez PKP wyszukiwarka połączeń wyszukuje najbliższe odjazdy pociągów w danym kierunku. Ów aplikacje i strony udostępniają również możliwość sprawdzenia wszystkich odjazdów, jak i przyjazdów na wybraną stację.

Wirtualna wyszukiwarka połączeń kolejowych posiada również zaawansowane opcje wyświetlania wyników. Użytkownik może samodzielnie ustawić na jakiej stacji chce się przeciąć. Istnieje także możliwość ustalenia minimalnego czasu na przesiadkę. Każdy podróżny może dodać do wyszukiwania swoje preferencje dotyczące przewoźnika, czy typu pociągu. Zaznaczając odpowiednie opcje w wyszukiwarce PKP można wyszukiwać wagonów z miejscami do leżenia czy klimatyzacją.

Kupno biletu za pomocą wyszukiwarki PKP

Zakup biletów za pomocą wyszukiwarki połączeń PKP jest równie prosty tak samo korzystanie z narzędzia wyszukiwania. Należy wybrać trasę, dogodne połączenie i wybrać opcję kub bilet. Podczas zakupu biletu należy dostosować indywidualnie dostępne opcje między innymi typ potrzebnego biletu (normalny, dla studenta, dla seniora itp.) oraz ich ilość. Możliwe jest także uiszczenie dodatkowej opłaty za przewóz roweru lub psa. Zakup może być opłacony na kilka sposobów m.in. Google Play, karta płatnicza czy kod BLIK. Polecane jest także rozważyć założenie konta na stronie przewoźnika. Dzięki temu przy zakupie biletu automatycznie naliczane są zniżki np. studenckie, a wszystkie zakupione bilety PKP są zapisane w archiwum.

Popularne artykuły

Inne serwisy