Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


Powrót do listy placówek

Dworzec Konin, Kolejowa 1 KoninUlica: Kolejowa 1
Kod pocztowy: 62-510
Miejscowość: Konin
Gmina: M. Konin
Województwo: Wielkopolskie

Chcesz wiedzieć więcej na temat usług oferowanych przez PKP mieszczący się w Konin w powiecie M. Konin? Wejdź na stronę pkp.info.pl i znajdź wszystkie potrzebne informacje.

Dworzec Konin oferowane usługi

Z dworca PKP Konin kursują pociągi, autobusy lokalne, krajowe oraz międzynarodowe. Dla podróżujących na dworcu znajduje się poczekalnia, a sam dworzec jest otwarty całodobowo. Obok dworca znajduje się duży parking samochodowy oraz bezpłatny parking rowerowy. Również dostępne są skrytki bagażowe, za które można płacić kartą lub gotówką. W głównej hali do dyspozycji podróżujących są punkty gastronomiczne i handlowe, kantor oraz bankomat.

Pomoc dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej

Dworzec PKP Konin spełnia funkcje przystępności dla osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Na dworcu nie znajdują się żadne bariery budowlane. W każdym miejscu, które tego wymaga zbudowano chodniki i podjazdy. Zamontowano również specjalne windy ułatwiające poruszanie się po terenie dworca.

Dojazd i parking

W sąsiedztwie dworca znajduje się kilka przystanków autobusowych, co znacząco ułatwia dojazd. Autobusy jeżdżą tam regularnie i zgodnie z rozkładem jazdy. Dla samochodów prywatnych pod samym dworcem PKP Konin znajduje się płatny, przestronny parking. Na parkingu również można zamówić taksówkę.


Liczba wyświetleń: 455

Ostatnio przeglądane: 2024-06-20 16:30:04

Pozostałe dworce PKP w okolicy

Inne serwisy