Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


Ile kosztuje bilet dla psa PKP? Przewóz psa pociągiem PKP


Jak kupić bilet dla psa PKP? Ile kosztuje bilet dla psa PKP? Przewóz psa w pociągu – co jest potrzebne. PKP podróżowanie z psem lub innym zwierzęciem.

PKP przewóz psa

Wyjazd z psem w dzisiejszych czasach jest codziennością. Właściciele czworonogów zabierają swoje zwierzęta również w podróże pociągiem. Również dla PKP przewóz psa nie jest niczym wyjątkowym. Przewoźnik przygotował się na tą sytuację. Jak podróżować PKP z psem lub innym zwierzęciem domowym? Przewóz psa w PKP wiąże się z realizacją kilku formalności przez właściciela.

Jazda PKP z psem?

Chcąc zabrać zwierzę domowe w podróż pociągiem, dowiedz się jak kupić bilet dla psa PKP. Większość właścicieli zdaje sobie sprawę, że przewóz psa w PKP wiąże się z koniecznością zakupu biletu dla pupila. Warto jednak pamiętać aby przygotować również potrzebne dokumenty – książeczkę zdrowia z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie. W niektórych przypadkach przejazd z psem PKP będzie wymagał od właściciela założenia zwierzakowi kagańca. Ochrona powinna być założona, jeżeli zażyczy sobie tego konduktor lub inny współpasażer. W większości przypadków, jeżeli pies jest spokojny podróż może odbyć się bez potrzeby jego zakładania.

PKP bilet dla psa

Warto wiedzieć, że zakup biletu dla psa w pociągu jest możliwe wyłącznie jako dodatek do bielu właściciela. Istnieją dwa sposoby aby zakupić bilet PKP dla psa. Pierwszym z nich jest zakup online. Podczas zakupu biletu online trzeba kliknąć wybierz bilet dodatkowy, a następnie na przewóz psa. Kolejnym krokiem jest uiszczenie opłaty.

Drugim sposobem zakupienia biletu PKP dla psa jest kupno stacjonarnie w kasie biletowej PKP na dworcu. Ta opcja jest mniej wygodna ze względu na czas oczekiwania w kolejce. Bilet za psa PKP w kasie jest najczęściej kupowany w sytuacjach, gdy właściciel nabędzie swój bilet online, a w późniejszym czasie zdecyduje się na wyjazd z psem. Kupno jedynie biletu dla psa online nie jest możliwe. Jak wspomniano wcześniej bilet dla zwierzaka stanowi dodatek do biletu opiekuna – zawiera on jego numer biletu. Bilet na psa PKP będzie przypisany do biletu opiekuna, z tego względu przy zakupie należy posiadać swój karnet przy zakupie w wersji papierowej lub elektronicznej.

Ile kosztuje bilet dla psa PKP?

Zastanawiając się ile kosztuje bilet PKP dla psa należy wiedzieć, że koszt jest uzależniony od tego, jak zwierzę będzie przewożone. Jeżeli zwierzątko domowe jest małe i nie sprawi nigdy problemów (np. szczekanie podczas przejazdu) wystarczy zaopatrzyć się jakąkolwiek formę transportera. Może być to zarówno klatka, jak i kosz czy kontener. Koszt takiej klatki to około 40 złotych, więc warto się w nią zaopatrzyć. Wtedy koszt za przejazd z psem nie jest doliczany do ceny biletu.

W przypadkach w których pies jest na tyle duży, że przejazd w transporterze nie jest możliwe, konieczny będzie zakup biletu dla psa. PKP rozumie, że nie każdy pies jest w stanie wejść do klatki i nie może to wpłynąć na możliwość jego przewozu. W takiej sytuacji wystarczy nabyć bilet na przewóz psa. Ile kosztuje bilet dla psa PKP? Koszt takiego biletu jest zryczałtowany, czyli niezależny od długości podróżny. Bilet dla psa PKP kosztuje 15,20 złotych. Podczas takiej podróży PKP z psem należy również trzymać go na smyczy przez całą podróż oraz założyć mu kaganiec. Jest to niezwykle ważne, aby pozostali pasażerowie nie czuli dyskomfortu spowodowanego towarzystwem zwierzęcia. Należy również posiadać zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę.

PKP pies ceny biletów

Przejazd PKP Intercity z dużym psem to dodatkowy koszt 15,20 zł, jednak co z ceną za przewóz zwierzęcia u pozostałych przewoźników? Bilet dla psa PKP przewozy regionalne, wielkopolskie, dolnośląskie wycenił na 4,5 zł. Przejazdy SKM w trójmieście i Kolejach Małopolskich z psem wiążą się z kosztem 3 złotych. Koleje Śląskie za przewóz psa doliczają 2 zł. Podane ceny są aktualne na 23 stycznia 2021 roku. Zaleca się uprzednią weryfikację z przewoźnikiem.

Czy w PKP można przewozić psa? Oczywiście, że tak, jednak w niektórych przypadkach przejazd PKP z psem może być utrudniony np. ze względu na alergię innego współpasażera. Jeżeli dana osoba nie wyrazi zgody na pobyt czworonoga w przedziale konieczne będzie odszukanie innego wolnego miejsca. Można również poprosić konduktora pociągu, by ten przydzielił miejsce. Zwierzęta domowe nie mogą również przebywać w wagonach gastronomicznych oraz na siedzeniach.

Inne serwisy