Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


PKP Energetyka


Informacje dotyczące dostawcy PKP Energetyka dostępne na stronie. Aktualne dane kontaktowe do PKP Energetyka. Skontaktuj się z PKP Energetyka telefonicznie lub mailowo.

Informacje o PKP Energetyka

PKP Energetyka jest to jedna z największych polskich spółek energetycznych. Siedziba spółki znajduje się w Warszawie. PKP Energetyka koncentruje się w głównej mierze na dostarczaniu energii elektrycznej dla klientów biznesowych oraz na dostarczaniu energii i paliw dla przewoźników kolejowych. W swojej działalności spółka skupia się na zwiększaniu efektywności energetycznej oraz na innowacjach technologicznych, które pozwolą na zwiększenie konkurencyjności na rynku energetycznym. Dzięki swojemu doświadczeniu i zaawansowanej infrastrukturze technicznej PKP Energetyka jest w stanie zapewnić swoim klientom najwyższą jakość dostarczanej energii, a także zaoferować rozwiązania energetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Działalność PKP Energetyka

Głównym obszarem działalności PKP Energetyka jest dystrybucja energii elektrycznej do trakcji kolejowej na terenie Polski. Spółka zarządza siecią trakcyjną o długości ponad 11 tysięcy kilometrów, która jest wykorzystywana do zasilania pociągów pasażerskich oraz towarowych. PKP Energetyka dba także o modernizację oraz rozwój tej sieci, w tym o wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które pozwalają na zwiększenie jej wydajności i bezpieczeństwa. Poza tym, PKP Energetyka oferuje również szereg usług z zakresu elektroenergetyki, w tym projektowanie, budowę, modernizację i utrzymanie infrastruktury elektroenergetycznej, a także zarządzanie nią. Spółka świadczy również usługi w zakresie dystrybucji energii elektrycznej dla odbiorców przemysłowych i komercyjnych, w tym dla innych spółek z Grupy PKP. PKP Energetyka działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i poprawy efektywności energetycznej. Spółka realizuje także inwestycje w zakresie energii odnawialnej, takie jak chociażby elektrownie fotowoltaiczne i wiatrowe.

Oddziały PKP Energetyki

Struktura PKP Energetyki składa się z Centrali, Pionu Sprzedaży oraz oddziałów, które obejmują:

 1. Oddział Paliwa — zajmujący się obrotem paliw płynnych.
 2. Oddział Obrót — zajmujący się obrotem energią elektryczną.
 3. Oddział Dystrybucja — zajmujący się dystrybucją energii elektrycznej.
 4. Oddział Usługi – podlegają mu zakłady:
  • Zakład Mazowiecki w Warszawie, ⁣
  • Zakład Północny w Sopocie, ⁣
  • Zakład Zachodni w Poznaniu, ⁣
  • Zakład Dolnośląski we Wrocławiu, ⁣
  • Zakład Południowy w Krakowie.
Każdy zakład jest także podzielony na mniejsze jednostki. Do takich jednostek są zaliczane:
 • Sekcje elektroenergetyczne — zajmujące się utrzymaniem urządzeń energetyki nietrakcyjnej, linii przesyłowych, stacji transformatorowych, oświetlenia i instalacji elektrycznych w budynkach.
 • Sekcje elektrotrakcyjne — zajmujące się utrzymaniem kolejowej sieci trakcyjnej.
 • Sekcje zasilania elektroenergetycznego — zajmujące się utrzymaniem urządzeń energetyki nietrakcyjnej, podstacji trakcyjnych i sieci trakcyjnej oraz przeprowadzaniem pomiarów elektrycznych, w tym kabli elektroenergetycznych, transformatorów i sprzętu dielektrycznego.
 • Sekcje naprawczo-pomiarowe — zajmujące się pomiarami oraz świadczą usługi pogotowia energetycznego i montażu słupów sieci trakcyjnej.
 • Sekcja produkcyjno-naprawcza — zajmująca się produkcją słupów trakcyjnych oraz osprzętu sieciowego.

PKP Energetyka kontakt

Gdy wystąpią jakiekolwiek pytania dotyczące PKP Energetyki, związane na przykład z aktualną ofertą spółki, warto jest skontaktować się z dostawcą, aby uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania od pracowników, którzy zajmują się obsługą klienta. PKP Energetyka kontakt umożliwia wszystkim zainteresowanym. Poszukując aktualnych danych, które pozwoliłyby na kontakt z PKP Energetyka, można skorzystać ze strony. Udostępniono tutaj wszelkie sposoby umożliwiające zainteresowanym kontakt z PKP Energetyka.

Poczta PKP Energetyka

PKP Energetyka kontakt realizuje między innymi poprzez elektroniczną skrzynkę pocztową. Wszelkie wiadomości kierowane do dostawcy PKP Energetyka, należy wysyłać na odpowiedni adres e-mail. Warto także wiedzieć o tym, że istnieje parę różnych adresów, pozwalających na skontaktowanie się z firmą. Aby jak najszybciej uzyskać odpowiedź, wiadomość należy wysyłać na adres przeznaczony do rozpatrywania danej kategorii spraw. Dla klientów osobistych PKP Energetyka udostępniła dwa adresy e-mail. Pierwszy z nich, [email protected], pozwala na skontaktowanie się z Biurem Obsługi Klienta. Natomiast adres [email protected] prowadzi do dystrybutora. PKP Energetyka kontakt mailowy umożliwia również z sekretariatem firmy. Aby skontaktować się z sekretariatem PKP Energetyka, wiadomość należy kierować pod adres mailowy [email protected].

PKP Energetyka infolinia

Kontakt z PKP Energetyką, można także uzyskać poprzez infolinię. Działa ona pod numerem kontaktowym 801 77 29 29. Dzwoniąc pod podany numer, można uzyskać wszelkie niezbędne informacje oraz odpowiedzi na nurtujące pytania od pracowników PKP Energetyki, którzy zajmują się obsługą klientów. Koszt za połączenie z infolinią dostawcy jest zgodny z taryfą operatora. PKP Energetyka kontakt telefoniczny umożliwia także pod numerem (022) 474 19 00. Prowadzi on do sekretariatu spółki. Kontakt z PKP Energetyką, korzystając z formy telefonicznej, jest to obecnie najszybszy sposób na skontaktowanie się z dostawcą.

Inne serwisy