Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


Ulgi i zniżki PKP


Ulgi i zniżki PKP. Jak uzyskać tańsze bilety na pociągi PKP? Sprawdź, komu należy się bilet ulgowy na przejazd pociągiem w Polsce.

Dla kogo zniżki na bilety w PKP?

Podróżowanie z PKP może okazać się dość kosztowne. Przejechanie długiej trasy w większym gronie osób to koszta podróży nie tylko w miejsce docelowe, ale i powrotu. Okazuje się jednak, że wybrane grupy osób mogą podróżować taniej. Sprawdź informacje o promocjach. Kogo obejmują zniżki? Kiedy tańsze bilety PKP?

Komu należy się ulga PKP?

Wiele osób zastawia się, jacy pasażerowie posiadają zniżki na przejazdy pociągami PKP. Zniżki przysługują seniorom, dzieciom, obywatelom Ukrainy oraz posiadaczom oferty PKP z bliskimi taniej.

PKP z bliskimi taniej

Pociąg to najszybszy i najlepszy środek transportu w Polsce. Dlatego podróżowanie po całym kraju za pomocą kolei jest bardzo łatwe i wygodne, ale zarazem kosztowne. Wszyscy wiedzą, że jeśli podróżować to tylko z bliskimi. Stąd pojawia się promocja na przejazd pociągiem z bliskimi, która ma ułatwić wspólne wyjazdy. Z oferty mogą skorzystać grupy jeżdżące wspólnie jednym pociągiem od 2 do 6 osób. Oferta obowiązuje w większości komunikacji kolejowej w Polsce.

PKP dla Ukrainy

Od 1 września 2022 roku obywatele Ukrainy mogą podróżować za darmo tylko pociągami regionalnymi w województwie małopolskim. Ta oferta będzie trwała do 30 września i będzie obowiązywała tylko osoby z odpowiednim dokumentami.

Czy istnieje zniżka PKP dla dzieci?

Zniżki dla dzieci przysługują dzieciom do lat 4 i obejmują dwa pierwsze przejazdy. Warunkiem jest zgłoszenie się po bilet na dziecko 100% w kasie biletowej, a w czasie kontroli okazanie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka.

PKP dla seniora

Seniorom przysługują dwa przejazdy w roku pociągiem dowolnego przewoźnika drugiej klasy z 37% zniżką. Żeby można było otrzymać taką zniżkę, należy pokazać dowód osobisty, a także okazać oświadczenie wydane przez odpowiednią instytucję. Ulgi dla seniora obowiązują w PKP InterCity, gdzie zniżka wynosi 30% na przejazdy pojedyncze we wszystkich pociągach oraz 30% na bilety sezonowe w pociągach PKL i IC.

Dla kogo przewidziano w PKP zniżki?

Zdarza się, że pasażerowie pociągów nie wiedzą, że przysługuje im zniżka na przejazdy koleją. Stąd pytanie Kogo obowiązują zniżki? Zniżki obowiązują posiadaczy ważnej karty Polaka, rodziców lub małżonków posiadających kartę dużej rodziny, a także dzieci i młodzież (nie dłużej niż do lat 18).

PKP dla kogo bilety ulgowe?

Zniżka 100% na podstawie biletów indywidualnych przysługuje następującym grupom ludzi:

  • dzieci do lat 4,
  • funkcjonariusze straży granicznej i policji,
  • służba celna
  • żołnierze wykonujący swoje obowiązki

PKP kiedy tańsze bilety?

Bilety są najtańsze wtedy gdy rusza ich sprzedaż. Najlepiej kupić bilet o godzinie 00:30 miesiąc przed odjazdem pociągów wtedy właśnie rusza ich sprzedaż i bilety są najtańsze.

PKP promocje

W ciągu całego roku pojawiają się promocje na bilety jednorazowe. Najlepszym miejscem, żeby zdobyć bilet w okazyjnej cenie, jest oficjalna strona internetowa PKP gdzie można szybko i łatwo zdobyć bilet za niższą cenę.

Popularne artykuły

Inne serwisy