Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


Powrót do listy placówek

Dworzec Kraków Główny, Pawia 5a KrakówUlica: Pawia 5a
Kod pocztowy: 30-150
Miejscowość: Kraków
Gmina: Kraków-Śródmieście
Województwo: Małopolskie

Dzięki stronie pkp.info.pl klient może dowiedzieć się jakie usługi świadczy dworzec PKP w Kraków w powiecie Kraków-Śródmieście. Uzyskaj najważniejsze informacje.

Dworzec PKP Kraków lokalizacja

Dworzec, z którego odjeżdżają pociągi znajduje się w obszarze miasta, który jest dostępny dla wszystkich mieszkańców i podróżnych. Niedaleko leży dworzec autobusowy PKS. Do dworca można dostać się z każdego peronu za pomocą schodów oraz windy.

Pomoc dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej

Dworzec PKP Kraków spełnia funkcje przystępności dla osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Na dworcu nie znajdują się żadne bariery budowlane. W każdym miejscu, które tego wymaga zbudowano chodniki i podjazdy. Zamontowano również specjalne windy ułatwiające poruszanie się po terenie dworca.

Dojazd do dworca Kraków

Jak dojechać do dworca PKP Kraków? Wszystko zależy od okoliczności, w jakich znajdują się podróżni. Jeżeli mieszkają w tej samej miejscowości, mogą skorzystać z usług komunikacji miejskiej, taxi lub dotrzeć na dworzec swoim własnym pojazdem. Dla wygody podróżnych przygotowano przestronny parking. Jeżeli dworzec Kraków jest tylko stacją przesiadkową, dojazd do niego nie będzie problemem – wybrany przewoźnik dowiezie pasażerów bezpośrednio na teren dworca Kraków lub jego najbliższe okolice.


Liczba wyświetleń: 1624

Ostatnio przeglądane: 2024-06-20 17:28:09

Pozostałe dworce PKP w okolicy

Inne serwisy