Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


Powrót do listy placówek

Dworzec Olsztyn Zachodni, Konopnickiej 10 OlsztynUlica: Konopnickiej 10
Kod pocztowy: 10-168
Miejscowość: Olsztyn
Gmina: M. Olsztyn
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Dworzec PKP Olsztyn – informacje o rozkładzie jazdy, usługach, barierach budowlanych i dojeździe do dworca.

Dworzec Olsztyn dostępne bilety

Na dworcu PKP Olsztyn znajduje się kilka czynnych kas. Część sprzedaje bilety na pociągi regionalne, a część na Intercity. W przypadkach, gdy kasa została zamknięta lub pracownik udał się na krótką przerwę, można skorzystać się z biletomatu, ale obsługuje on tylko karty.

Zakup biletów na dworcu Olsztyn

W głównej sali można znaleźć kasy oraz biletomaty. W przypadku gdy nie ma możliwości kupić biletu w kasie, można to zrobić u konduktora lub przez stronę internetową. Aby dowiedzieć się, z jakiego peronu przyjeżdża pociąg, w głównym budynku dworcu umieszczono wiele plakatów, na których napisano gdzie i o której godzinie wyjeżdża pociąg. Obecnie rozkłady jazdy publikowane są także w formie elektronicznych tablic. Istnieje też możliwość sprawdzenia planowanej godziny odjazdu przez telefon na oficjalnej stronie dworca. Szczegółowe informacje dostępne na pkp.info.pl

Informacje o dojeździe

Dojazd do dworca PKP Olsztyn jest możliwy z dwóch stron. Na każdej stronie znajdują się przystanki autobusowe oraz parkingi. Postój taxi znajduje się pod samym wejściem głównym do dworca. Z tego względu dojazd na teren dworca nie stanowi problemu zarówno dla turystów, jak i mieszkańców miasta Olsztyn.


Liczba wyświetleń: 617

Ostatnio przeglądane: 2024-06-20 18:29:54

Pozostałe dworce PKP w okolicy

Inne serwisy