Wyszukiwarka połączeń PKP

Lista dworców kolejowych w Polsce


Powrót do listy placówek

Dworzec Żyrardów, Plac Piłsudskiego 1 ŻyrardówUlica: Plac Piłsudskiego 1
Kod pocztowy: 96-300
Miejscowość: Żyrardów
Gmina: Żyrardów M.
Województwo: Mazowieckie

Chcesz uzyskać informacje dotyczące dworca PKP Żyrardów w powiecie Żyrardów M. w województwie Mazowieckie? Potrzebne dane sprawdzisz na stronie pkp.info.pl.

Usługi dworaca PKP Żyrardów

Na terenie dworca PKP Żyrardów znajdują się skrytki dla podróżnych, gdzie można zostawić rzeczy i spokojnie opuścić dworzec. Należy pamiętać, że bagaż można zostawić na maksymalnie 72 godziny, po czym obsługa skrytek może go zarekwirować. Na dworcu znajduje się także punkt informacyjny, gdzie można zapytać o pomoc oraz znaleźć dane na temat o topografii miasta, komunikacji miejskiej oraz atrakcjach turystycznych.

Informacje dla osób niepełnosprawnych

Dla osób niepełnosprawnych jest możliwość otrzymania specjalnej pomocy na dworcu Żyrardów. Z tego względu warto zgłosić przejazd planując podróż, minimum 48 godzin przed odjazdem. Dla zgłoszenia potrzebne tylko wykonanie połączenia do zarządu dworca albo wypełnienie formularza, który znajduje się na oficjalnej stronie. W ten sposób pracownicy zyskają wystarczającą ilość czasu by przygotować się na udzielenie potrzebnej pomocy.

Lokalizacja dworca PKP Żyrardów

Dworzec główny PKP Żyrardów znajduje się w miejscu dostępnym wieloma kanałami komunikacji. Niedaleko również można znaleźć dworzec autobusowy oraz przystanki MPK. Dworzec jest częścią ważnego węzła kolejowo — autobusowego. Dla podróżnych dojeżdżających na teren dworca samochodem przygotowano natomiast parking. Bez względu na preferowaną metodę podróży, dojazd do dworca PKP Żyrardów nie stanowi problemu.


Liczba wyświetleń: 598

Ostatnio przeglądane: 2024-06-20 22:58:20

Pozostałe dworce PKP w okolicy

Inne serwisy